15 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÖZGÜR CEYLAN ; “ORMAN İŞÇİSİNE TEK ÇÖZÜM: KADRO”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan geçici orman işçilerinin sosyal güvencelerinin sağlanması için Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, “Orman işçilerini geçici istihdam sağlamak yerine, iş güvencesini de kapsayacak şekilde kalıcı olarak çözüm sunmak için Bakanlık acil bir çalışma yapmalıdır. Tek çözüm kadro” dedi.

 

CHP’li Özgür Ceylan Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada Tarım ve Orman Bakanına seslenerek, geçici orman işçilerinin en kısa sürede kadroya alınmasını istedi. Özgür Ceylan, yaz aylarıyla birlikte orman yangınlarıyla mücadelenin öneminin hatırlandığını belirterek,yangınla mücadelenin geçici orman işçileri istihdamı ile çözülmeye çalışıldığını söyledi. Özgür Ceylan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin orman yangınlarıyla mücadele ve ormancılık faaliyetlerinde çalıştırılmak üzere geçici işçi alımı için talepte bulunduklarını ve Hazine ve Maliye Bakanlığınca 2 bin kişilik alım müsaadesi verildiğini bir müjde gibi açıkladığını hatırlatarak, “Bildiğiniz gibi mevcutta Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde geçici yangın söndürme işçileri var, sayıları yaklaşık 8.600 kişi” dedi. Özgür Ceylan bu işçilerin senenin altı ayı çalışabildiklerini belirterek, “Bu emekçiler Hazine ve Maliye Bakanlığı vize verirse yani şansları yaver giderse çalışma süreleri senede dokuz ay yirmi dokuz güne çıkarılabiliyor” dedi.

 

CHP’li Özgür Ceylan, sürecin geçici istihdam sağlamakla çözülemeyeceğini belirterek, “Bu süreci yalnızca geçici istihdamla çözmek yerine bu insanlara iş güvencesini de kapsayacak şekilde kalıcı olarak çözüm sunmak için Bakanlık acil bir çalışma yapmalıdır” diye konuştu.

About Post Author