22 Ekim 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Celalettin Topçu Anadolu Lisesi, 2020-2021 eğitim öğretim yılı okul internet siteleri etkin kullanım değerlendirme süreci sonunda yapılan nihai sıralamada başarılı olarak 52 bin 550 okul arasından Çanakkale 1’ncisi ve Türkiye 105’ncisi oldu.

18 Haziran 2021 tarihinde sonuçlandırılan 2020-2021 eğitim öğretim yılı okul internet siteleri etkin kullanım değerlendirme süreci sonunda yapılan nihai sıralamada Ezine Celalettin Topçu Anadolu Lisesi  Türkiye genelinde 52 bin 550 okul arasından Çanakkale 1’incisi ve  Türkiye 105’incisi oldu.

Okul Müdürü Mehmet Atik Ekin EzineTürk Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, kazandıkları bu başarının, eğitim öğretim yılının başından buyana  hafta sonları da dahil olmak üzere yürüttükleri sistemli ve istikrarlı bir çalışmanın ürünü olduğunu söyledi.

Okul olarak gerek öğretmenlerin ve gerekse okul yöneticileri olarak yüz yüze eğitim sürecinde büyük bir gayretle yürüttüğü öğrenci odaklı eğitim öğretim faaliyetlerinin pandemi döneminde de sürdürüldüğüne dikkat çeken Ekin, ” Bu dönemde uzaktan devam ettirdiğimiz akademik, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerimizi öğrenci ve velilerimize ulaştırmak için elbirliğiyle çalıştık. Hep bir elden yürüttüğümüz öğrenci odaklı çalışmalarımızı sosyo-ekonomik durumu yeterli olmayan öğrencilerimizle de paylaşabilmek için web sitemizin ve diğer çevrim içi ortamların tüm imkanlarından yararlanmayı ilke edindik. Eğitim, zaman ve mekânla sınırlandırılamayacak türden gönüllü bir adayış ve emek sarf ediştir. Bilgiyi emekle buluşturmanın özellikle önem kazandığı bu dönemde okuluna ve öğretmenlerine hasret kalan öğrencilerimiz için, web sitemizin zengin ve güncel içerikleriyle interaktif bir okul ortamı oluşturduk.  Sitemizde yer verdiğimiz gerek canlı ders duyurularımız gerekse eğitsel diğer içeriklerimizle bilginin taşıyıcılığını üstlendik. Bunun yanı sıra eğitim öğretim sürecinin verimliliğini artırmak adına hem  öğretmenlerimizin katkısıyla akademik içeriklerimize hem de Bakanlığımızın  çevrim içi yarışma ve etkinlik duyurularına sitemizde yer vererek öğrencilerimizin güncel bilgiyi takibini ve bilgiye ulaşımını kolaylaştırdık. İçinde bulunduğumuz dönem gereği kısa aralıklarla güncellenen eğitsel içerikli duyuru ve haberleri yine web sitemiz aracılığıyla öğretmen, öğrenci ve velilerimize anında ulaştırarak onların sürece katkı ve katılımlarını aktif hâle getirdik. Kaliteli ve zengin içerik üretmek için sarf ettiğimiz gayretler, hem akademik hem de kurumsal anlamda başarının da öncüsü oldu. Çoğumuzun evlerde kapalı kaldığı bu dönemde web sitemizde duyurusuna yer verdiğimiz içerikler, birçok öğrencimizin yarışma ve çevrim içi faaliyetlere katılmasına vesile oldu. Düzenlenen yarışma ve faaliyetlerden dereceyle dönen birçok öğrencimiz başarmanın sevincini yaşadı. Eğitim ve öğrenci merkezli gayretlerimiz, uzaktan eğitim faaliyetlerimizin etkili bir şekilde yürütülmesini ve öğrencilerimize ulaşmasını sağlarken bu süreçte aktif bir şekilde kullandığımız web sitemize de il birinciliğini getirdi.

 Okulumuzu il ve ilçe sıralamasında birinciliğe taşıyan okulumuz yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerine katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunar; başarıyla taçlandıracağımız nice yıllar dilerim” dedi.