30 Eylül 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Üyelerinden oluşan heyet Ankara Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

Ziyarete, Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Meclis Başkan Yardımcısı İzzet Arıcı, Meclis Katip Üyesi Sinan Yücel, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal, Yönetim Kurulu Üyeleri Melih Gündoğdu, Birol Çetin, Ruhi Badem, Meclis Üyeleri Ahmet Uzun, Cengiz Yanmaz, Güray Özsoy, İsmail Saman, Nazmi Tok, Sinan Erdoğan, Genel Sekreter Sevcan Elver ve Basın Sorumlusu Fatih Doğu katılım sağladı.

ATB’nin yeni hizmet binasında Yönetim Kurulu Başkanı Faik Yavuz tarafından kabul edilen heyete, Meclis Başkanı İsmail Öztürk, Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Sekreter Eyüp Şenol Ömeroğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Gül Kara ev sahipliği yaptı.

Yönetim Kurulu Başkanı Faik Yavuz yaptığı konuşmada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Çanakkale’nin turizm ve tarımda ülkenin önde gelen şehirlerinden biri olduğunu vurgulayan Yavuz, borsaların istişare ve işbirliği içerisinde olmasının önemli olduğuna dikkat çekti.

Ankara Ticaret Borsası’nın çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Yavuz, Canlı hayvan projesi, Et kombinası projesi, İş Merkezi projesi, Ahiboz tesisleri, Satış salonu, Kantar tesisleri, hizmet binası ve Uluslararası Akreditasyon belgeli Laboratuar projelerinden söz etti.

Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, Faik Yavuz başkanlığındaki heyete güzel ev sahipliğinden dolayı teşekkürlerini ileterek sözlerine başladı. Üzen, “Faik Başkanımla, 99 yılından bu yana beraber Birliğimiz önderliğinde çalışmalarımızı sürdürdük. Ankara Ticaret Borsası camiamızın en köklü ve önemli kurumlarından biri. Ankara Ticaret Borsası ile işbirliklerini her zaman devam ettirmek arzusundayız.”dedi.

Başkan Üzen devamla, yapılan ziyaretlerin, ticari köprüler kurulması açısından büyük önem taşıdığını dile getirerek, “Çok geniş yelpazede üretim yapan İlimizin yatırım fırsatlarını anlatma fırsatı bulduk. İnşallah yapılan bu tür ziyaretlerin İlimize olumlu anlamda yansımalarını görürüz.”dedi.

Üzen, Borsalar arası işbirliklerinin önemine değinerek “Şehrimizin potansiyelini ortaya çıkaracak, kent ekonomisini ve ekonominin önemli bir katma değeri olan tarım sektörünü ileri seviyeye taşıyacak her projede üzerimize düşeni yapmaktan ve ortak projeler üretmekten memnuniyet duyarız” diye konuştu.

 

Meclis Başkanı Abdullah Deniz, öncelikle Ankara Ticaret Borsasına ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederek sözlerine başladı. Başkan Deniz yaptığı konuşmada, Çanakkale ve İlimizin ekonomik anlamda büyüyeceği projeler hakkında bilgiler verdi. İlimiz, ürün çeşitliliğimiz ve tarımsal sanayi üretimimiz hakkında bilgiler veren Başkan Deniz, Çanakkale son yıllardaki makro yatırımlarla İlimiz değerlerine değer katacak markalarını taçlandırdığını belirtti. Deniz, Bu yatırımlar Türkiye Avrupa’ya bağlayacak olan önemli gelişme yollarından biri olan Boğaz Köprüsü, bu köprü üzerinden satacağımız ürünlerimizi üreteceğimiz Ezine Gıda İhtisas OSB.

Başkan Deniz, Ezine Gıda İhtisas OSB ile ilgili tanıtım cd’sini Ankara Ticaret Borsası heyetine takdim ederek, Ankaralı müteşebbisleri Ezine Gıda İhtisas OSB’ne müteşebbisleri davet etti.

 

Ziyaret, Ülke ekonomisi ve katılan Meclis Üyelerinin sektörel konularda değerlendirmelerde bulunması ile son buldu.

 

ATB ET BORSASI ZİYARET EDİLDİ.

Çanakkale Ticaret Borsası heyeti, Ankara Ticaret Borsası ziyaretlerinin ardından, Ankara Ticaret Borsası’nın önemli projelerinden biri olan ATB Et Borsasında incelemelerde bulundular.

Et Borsasının çalışmaları hakkında bilgi alan ve buradaki işlemleri tüm aşamalarıyla izleyen Çanakkale Ticaret Borsası Heyeti, tesislerin her yönüyle örnek bir tesis olduğunu belirttiler. Heyet üyeleri, Et Borsası satış salonu, soğuk hava depoları, çalışma büroları ile idari kısımlarda incelemelerde bulundular.