25 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇANAKKALE’DE İŞKUR ÜZERİNDEN TOPLAM 251 KAMU İŞÇİSİ ALINACAK

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinasyonunda,Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine sürekli statüde226 kişi, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğüne geçici statüde 25 kişi olmak üzere toplam 251 kamu işçisi alımı yapılacak.

Engelli personel haricindeki ilgili tüm personellerÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinin birimlerinde görevlendirilecek olup Hasta veYaşlı Bakım Hizmetleri için 60 kadın, 55 erkek, Temizlik Görevlisi için 40kadın, 43 erkek, 1 engelli, Özel Güvenlik Görevlisi için 8 kadın, 19 erkek personel toplam 226 sürekli işçi; ÇanakkaleOrman Bölge Müdürlüğüne bağlı Orman İşletme Müdürlüklerinde (Merkez ve ilçelerde)Yangın İlk Müdahale İşçisi mesleğinde geçici 25 erkek personel alınacak.

Başvuru şartını taşıyan adaylar,COVID-19 salgını nedeniyle halk sağlığını korumak adına 15 Haziran – 19 Haziran 2020 tarihleri arasında İŞKUR E-ŞUBE https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden “İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak), E-DEVLET ve ALO 170 hattı üzerinden elektronik (online) başvurularınıyapılabilecek. İlanın Noter Kurası 25 HAZİRAN 2020 tarihinde, saat 10.00’da ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezinde gerçekleşecek. Kura çekimine görevli personel harici kişi kabul edilmeyecek, kura canlı yayınla www.comu.edu.tr/canli-yayin adresi üzerinden yayınlanacak.

Noter kurası ile Sözlü sınava alınacak asıl adayların listesi, açık iş sayısının dört katı olarak kura çekimi sonucu belirlenecek. Kura ile ayrıca aynı sayıda yedek adayın isimlerini kapsayan bir liste oluşturulacak. Kura sonuçları www.comu.edu.tr adresinden duyurulacak. Ayrıca ilgililerin adreslerine posta yoluyla tebligat yapılmayacak. Kura sonucu sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylardan istenecek belgelerin teslim tarihi ve yeri ile mülakat tarihi ve yeri daha sonra www.comu.edu.tr adresinden ilan edilecek.

ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinin sürekli işçi genel şartlarında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Askerlikle ilişiği olmamak, ilanın alım şartlarında ayrıntılı biçimde belirtilen suçlardan mahkum olmamak ve Çanakkale il sınırlarında ikamet etmek bulunuyor.

Hasta ve Yaşlı Bakım Hizmetlerine başvuracak kişiler için aranacak özel şartlar arasında 18-35 yaş aralığında Orta öğretim kurumlarının sağlık bakım, ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı, sağlık bakım teknisyeni, hasta bakımı, engelli bakımı ve yaşlı hizmetleri dallarından birinden mezun olmak ve ilanda belirtilen diğer şartları taşımak bulunuyor.

Özel Güvenlik Görevlisi Personeli alımına başvuracak kişiler için aranacak özel şartlar şartlar arasında 18Yaşını doldurmuş, 40 yaşını geçmemiş olmak. En az lise ve dengi okullardan, en fazla lisans mezunu olmak ve ilanda belirtilen diğer şartlar aranıyor.

Temizlik Personeli alımına başvuracak kişiler için aranacak özel şartlar arasında; 18 yaşını doldurmuş, 45 yaşını geçmemiş olmak. En az ilköğretim okulundan, en fazla orta öğretim (lise ve dengi) okulu mezunu olmak ile ilanda belirtilen diğer şartları taşımak aranıyor. 1 Engelli personel kadrosuna başvuracak kişinin İŞKUR’da engelli kaydının olması, iş gücünün en az %40’ından yoksun olduğunu belirten engelli raporuna sahip olması şartı bulunmaktadır.

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Orman İşletme Müdürlüklerinde (Merkez ve ilçelerde) Yangın İlk Müdahale İşçisi mesleği ilan şartlarında 18-30 yaş arasında, en az ilköğretim mezunu, Çanakkale il sınırlarında ikamet etmek, askerliği fiilen yapmış, muaf veya tecilli olmak bulunuyor. 1 ay deneme süresi şartı bulunan alımda toplam çalışma süresi 5 ay 29 gün olacak. İlana seçilecek kişilerin kurası Noter huzurunda 26 Haziran 2020 tarihi saat 10.30’da Dardanos Şehitlik Orman Yangın İlk Müdahale Ekip Binasında yapılacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

About Post Author