19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu Çanakkale’de Yılın Ahisi seçilen Saraç Esnafı Ruşen Şahin’i ziyaret etti.

Bu yıl 13-19 Eylül tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında İl Kutlama Komitesi tarafından Çanakkale’de Yılın Ahisi seçilen Bayramiç’in tek saraç esnafı Ruşen Şahin, Çanakkale Valisi Sayın İlhami Aktaş, Bayramiç Kaymakamı Sayın Alper Taş,  ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Ticaret İl Müdürlüğü, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifleri Birliğinden oluşan heyetle beraber ziyaret edildi.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada; “Günümüzde arabuluculuk diye bildiğimiz şey aslında bizim ecdadımızdan gelen sevgi, saygı, hoşgörü ve güven üzerine kurulmuş olan esnaflık kültürü; yani 850 yıllık Ahi Evran kültürüdür. Sayın Valimiz İlhami Aktaş başkanlığında oluşturulan heyet ile beraber bu yıl Çanakkale’de yılın Ahisi olarak seçilen ve Bayramiç ilçemizde saraç işiyle iştigal eden büyüğümüz Ruşen Şahin’i ziyaret ettik. Sayın Şahin, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarımız arasında olan saraçlık mesleğini 40 yılı aşkın tecrübesiyle işlemeye devam ediyor. Kendisine uzun ömürler diliyor ve hepimize örnek olması gereken esnaflık kültürünün yaygınlaşarak sürmesini diliyorum” dedi.

About Post Author