14 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Sahte Kadın Jandarmayı Gerçek Jandarma Dedektifleri Yakaladı

Çan ilçesinde kendisini jandarma personeli olarak tanıtarak yaşlı kadının 10 adet tam, 5 adet yarım, 3 adet çeyrel altın ve 5 adet bileziğini dolandırarak çalan kadın jandarma dedektiflerinin gerçekleştiriği operasyonla kısa sürede yakalandı.

Çan İlçesi Hurma köyünde 14.09.2021 günü saat 12.00 sularında meydana gelen olayda, A.Y isimli yaşlı kadının evine bir bayan şahıs gelerek kendisini Jandarma görevlisi olarak tanıtarak evinde bulunan altınları kendisine vermesi gerektiğini ve altınları inceledikten sonra tekrar geri vereceğini söyledi.

Bunun üzerine yaşlı kadın evinde bulunan 10 adet tam, 5 adet yarım, 3 adet çeyrek altın ve 5 adet bileziğini kadın şahsa teslim etti.

Yaşlı kadın bir süre sonra dolandırıldığının fark edilmesi üzerine jandarmaya haber verildi.

İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) dedektifleri tarafından yapılan araştırma ve incelemeler sonucunda olayı gerçekleştiren şahsın F.A. isimli kadın olduğu tespit edildi.

F.A. isimli şüpheli kadın almış olduğu altınlardan bir kısmını Çanakkale merkezinde bir kuyumcuda bozdurduğu öğrenildi ve bozdurulan altınlar kuyumcudan alınarak mağdur A.Y. isimli yaşlı kadına teslim edildi.

 Şüpheli kadın şahıs hakkında adli işlemler başlatıldı.