19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan Başkanlığında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan Başkanlığında Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan Irak, İlçe Emniyet Müdürü Ragup Durmaz katıldı.

Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan Vefa Koordinasyon Grubun ile ilçe genelinde 65 yaş ve üstü vatandaşların yanı sıra kronik hastalığı bulunan tüm vatandaşlardan 0.286. 618 15 84 numaralı telefona gelen talepleri doğrultusunda temel gıda ve temizlik ihtiyaçları ile bankacılık hizmetleri ve diğer resmi kurumlardaki iş ve işlemleri karşılanmakta olduğunu belirterek, “Bu kapsamda da Kaymakamlığımız, Ezine ve Geyikli Belediyelerimizin de destek ve yardımları ile 24 saat kesintisiz olarak vatandaşlarımıza desteğimiz sürüyor. “Şuana kadar destek grubumuza 141 vatandaşımızdan telefon ile talep gelmiş bunların yüzde doksan beşinin ihtiyaçları karşılanmıştır. Ülkemizin içinde bulunduğu bu durumdan en kısa sürede kurtulması adına vatandaşlarımızdan alınan tedbirlere ve kararlara uymalarını bekliyoruz. Zorunlu haller dışında evlerimizden çıkmayalım. Sağlığımız için evde kalalım. Vatandaşlarımızdan sosyal mesafenin korunması ve alınan tedbirlere uyulması konusunda duyarlılık göstermelerini bekliyoruz, Kaymakamlığımız ve Belediyelerimizin yaptığı anons ve duyurulara uymaları konusunda da duyarlı ve hassas olmalarını bekliyoruz. Hep birlikte bu sorunun üstesinden geleceğimizden eminim” dedi.

Belediye Başkanı Güray Yüksel’de yaptığı açıklamada Korona Virüsüne (Covid-19 )Karşı Milli Seferberlik Oluşturulmuş Bu Süreçte Ezine Belediyesi Olarak hemşehrilerimizin, esnaflarımızın yanında olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Aldığımız kararlar neticesinde, Hiç bir hemşehrimizin ve esnafımızın bu süreçte su borcundan dolayı su kesintisi yapılmayacaktır. Sağlık çalışanlarımız ve tüm kamu personelimiz bu süreçte toplu taşıma araçlarımızdan ücretsiz faydalanacaklardır. Otogar çıkış ücreti ilçemizde yerel olarak faaliyet gösteren Ezine Birlik, Geyikli Seyahat ve ticari taksilerden ileri bir tarihe kadar alınmayacaktır. Akıllı su kartı bulunan ve ihtiyaç sahibi olduğunu beyan eden hemşehrilerimize bir defaya mahsus olmak üzere 100 TL. su yüklemesinin ödemesini 4 ay sonrasına erteliyoruz. Belediyemize kira borcu olan ödeme güçlüğü çeken esnaflarımıza bu süreçte mağduriyet yaşatmayacağız. Yeni yapılacak olan pazar yeri başvurularını tamamlayamayan esnaflarımız için 30 Mart 2020-3 Nisan 2020 tarihleri arasında telafi başvuru yapmalarına imkan sağlıyoruz. Pazaryeri Nisan ayı taksit ödemesini Mayıs ayına 1 ay süreli erteliyoruz. Ezine Belediyesi olarak bu süreci en güzel şekilde atlatabilmek adına bütün vatandaşlarımızın her zaman yanında olmaya devam edecek tüm hizmet ve çalışmaları yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

About Post Author