19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EZİNERPOR Yönetim Kurulu, Ezine’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajda şu ifadelere yer verildi.

“Ezine’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılını kutlamanın sevinç ve mutluluğunun yaşıyoruz. Ulusal Kurtuluş mücadelesinde Türk Milleti şanlı tarihinde bağımsızlık ve hürriyetine olan tutkusunu defalarca göstermiştir. Birçok kahramanımız canı pahasına düşmanla savaşıp bağımsızlık ve özgürlük için kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesi vermişler, bundan 99 yıl önce vatanları için ölme onurunu göstermişlerdir.

Kurtuluş Savaşı sırasında ortaya koydukları destansı mücadele örneğiyle topraklarımızı savunmuş, tarihimize şanlı bir direniş sayfası eklemişlerdir. Şehitlerimize olan vefa borcumuzu ödemek, gösterdikleri kahramanlıkları gelecek nesillere aktarmak, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek için yaşanan olayları hafızamızda daima canlı tutmalıyız.

Bu tarihi gün vesilesiyle başta Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere,  kutsal vatan parçası uğruna savaşmış tüm kahramanlarımızı, cesur ve onurlu şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir kez daha saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyor, tüm hemşehrilerimizin Ezine’mizin düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. yıldönümü kutluyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.”

 

About Post Author