29 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

YAHYA KESKİN 22EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞ GÜNÜ MESAJI

700 Sayılı Ezine Yağlı Tohumlar Tar. Sat. Kooperatifi Başkanı Yahya Keskin, 22 Eylül Ezine’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Keskin mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Ezine’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümünü kutluyoruz. Ne mutlu bizlere ki ecdadımızın canı ve kanıyla bize emanet ettiği bu şehirde ve bu cennet vatanda huzur içinde yaşıyoruz. Tarihin en zor dönemlerinden birinde aziz milletimiz örnek bir özgürlük destanına imza atarak, ülkemizin her köşesinde şanlı bayrağımızı dalgalandırmıştır.

Bizlere düşen görevse bu toprakları canı pahasına vatan yapan ecdadımızın, kutsal emaneti olan ülkemizi ve şehrimizi şükran dolu bir şuurla koruyarak, daha kalkınmış, modern ve mutlu yarınlara taşımaktır.

Başta Gazi Mustafa Kemal ve Silah Arkadaşları olmak üzere, Kahramanca yurdunu savunurken hakka yürüyen tüm şehitlerimizi, kurtuluşun simge isimleri olan Hafız Ahmet Efendi, Hafız Tevfik Efendi, Şükrü Bey, Çepelzade Ali Rıza Efendi, Cemal Çepeloğlu, Tikveşli Ali Bey, Rüstem Efe gibi isimleri bilinen ve bilinmeyen tüm kahramanlarımızı, şanlı mücadelemizin bedelini canlarıyla ödeyen aziz şehitlerimizi, gazilerimizi bir kez daha saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyor, şeref ve kahramanlık gününün birlik ve beraberlik içinde coşkuyla geçmesini diliyor,  tüm hemşehrilerimin kurtuluş bayramını kutluyorum”

About Post Author