16 Nisan 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

FIRAT AKGÜN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

AK PARTİ EZİNE İLÇE BAŞKANI FIRAT AKGÜN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

 

03052016_1_0003

 

 

Miraç Kandili dolayısıyla AK Parti Ezine İlçe Başkanı Fırat Akgün bir kutlama mesajı yayımladı.

 

Başkan Akgün mesajında,

“Miraç mucizesinin iki aşamadan meydana geldiğine vurgu yaptı. Miraç mucizesinin inananlara en büyük hediyesi beş vakit namaz olduğu belirten Başkan Akgün, “İsrâ ve Miraç Mucizesi, Yüce Allah’ın sonsuz kudretinin eserlerini göstermek için Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV) yaptırılan mukaddes bir yolculuğu, manevi yükselişi ve huzur-u ilâhiye kabul edilişi ifade etmektedir. Miraç Mucizesi, hem Yüce Rabbimiz’in kudretinin bir tezahürü hem de Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’ in nail olduğu ilahi bir lütuftur.

 

Hz. Peygamber’in (sav) bu mucizesi, ilahi rahmet ve huzura erişmenin, yücelmenin, yükselmenin maddi ve manevî kalkınmanın, gönül ve ruh dünyamızın temizliğinden, ahlaki erdemlere yükselişten geçtiğine işaret etmektedir.

 

Her an Allah’ın gözetim ve denetimi altında olduğu bilinç ve şuuru içerisinde hareket eden insanın, hayatının farklı bir anlamı olacaktır. Böyle bir insan, kin tutmanın, bencilliğin, kıskançlığın, hased ve fesadın, çıkar peşinde koşmanın, düşmanlık beslemenin, insan haklarına saygısızlığın maddî ve manevî kalkınmamıza, yükselmemize, yücelmemize en büyük engel olduğunun farkına varacaktır. İşte bu kutsal gün ve geceler, bizlere ferdî ve içtimaî hayatımızda iman, ibadet ve ahlak bakımından kendimize çeki düzen verme, kendimize gelme, kendimizi yenileme, ümitsizlikten kurtulma, geleceğe ümitle bakma fırsat ve imkânı vermektedir.

 

Bu fırsatları ganimet bilerek lehimize çevirmeli, geçmişteki hata ve kusurlarımızdan dolayı tövbe ve istiğfar etmeli, pişmanlık gözyaşları dökmeli, dünyada olup biten kötülüklerin sona ermesi, akan kan ve gözyaşlarının bir an önce dinmesi, kardeşliğimizin pekişmesi, Ensar olma duygumuzun yeniden hayata geçirilmesi için Rabbimize dua etmeliyiz.

 

Bu vesile ile halkımızın Miraç Kandilini en içten duygularla kutluyor, yaptığımız ve yapacağımız dua ve niyazlarımızın kabul görmesini, Müslümanların, birlik ve beraberliğine, milletimizin ve bütün insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını Yüce Allah’tan temenni ve niyaz ediyorum” dedi.

 

About Post Author