18 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Mevlana Celaleddin-i Rumi, Ezine’de Geyikli İlkokulunda “Geçmiş Değil Bugün Gibi” projesi kapsamında  Mevlana Haftasında gerçekleşen programla anıldı.

Geyikli İlkokulu tarafından okulun 1. sınıf öğretmenleri Arzu Güler ve Nilay Kesimci’nin geliştirdikleri “Geçmiş değil bugün gibi” projesi kapsamında 7-17 Aralık tarihleri arasında kutlanan Mevlana Haftası kapsamında okulda etkinlik gerçekleştirildi.

Etkinlik ile ilgili açıklamada bulunan öğretmenler Kesimci ve Güler, planladıkları proje ile geçmişteki Türk büyüklerini gelecek nesillere tanıtmak için yola çıktıklarını belirterek, bu şahsiyetlerin Türk toplumuna nasıl etki ettiklerini, öğrencilerde farkındalık yaratarak bir şenlik havasında okullarında faaliyetlerini sürdüreceklerini ifade etti. Proje kapsamında bundan sonraki süreçte de Ocak ayında Kemal Sunal, Şubat ayında Naim Süleymanoğlu, Mart ayında Mehmet Akif Ersoy, Nisan Ayında Barış Manço,  Mayıs ayında Mustafa Kemal Atatürk’ü tanıtım programları düzenleyeceklerini söyledi.

Proje kapsamında gerçekleşen etkinlik Geyikli Çok Programlı Lisesinde yapıldı. Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Okul Müdürü Merve Cihan tarafından açılış konuşmasının ardından, Sema gösterisi ile devam etkinlikte okulun öğrencileri tarafından şiirler okundu, “Alan değil veren kazanır” adlı tiyatral gösteri sunumu yapıldı, Mevlana’nın “Ne olursan Ol Yine Gel” adlı şiiri öğrenciler tarafından okundu, Mevlana’nın “7 Öğüdü” öğrenciler tarafından sunumunun yapılmasının ardından şiir dinletisi ile birlikte gerçekleşen Sema gösterisi ile program sona erdi.

Programa Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman, Geyikli Jandarma Karakol Komutanı Sebahatttin Gürtekin, AK Parti Ezine İlçe Başkanı Mehmet Ünsal, AK Parti Geyikli Belde Başkanı Mustafa Kirveli, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Kır ve Süleyman Ömeroğlulları, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler ile veliler katıldı.