18 Nisan 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AYTOP VE UYSAL, REGAİP KANDİLİ MESAJLARI

HASAN HÜSEYİN AYTOP VE BAHRİ UYSAL, REGAİP KANDİLİ MESAJLARI

 

07042016_1_0005

 

 

AK Parti Ezine İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Hüseyin Aytop ve Bahri Uysal, “Üç Ayların” başlaması ve Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

AK Parti Ezine İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Hüseyin Aytop ve Bahri Uysal, “Üç Ayların” başlaması ve Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Mesajında Regaip Kandili’nin Üç Aylar’ın başlangıcı ve Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi olduğuna dikkat çeken Aytop ve Uysal, bu aylarda sevgi, saygı ve yardımlaşma duygularının zirveye çıktığını ifade etti.

 

Aytop ve Uysal mesajlarının devamında şunları ifade etti.

 

“Bu gece ile bolluk, bereket, iyilik ve sevginin kalbe dolduğu Üç Aylara ulaşmış ve de on bir ayın sultanı Ramazan’ın gölgesini üzerimizde hissetmiş bulunuyoruz. İnsanların birbirine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davrandığı bu ayların toplumumuzda var olan iç huzur ve kardeşliği daha da pekiştirdiğine inanıyorum. Recep, Şaban ve Ramazan aylarında insanların Allah’a yaklaşma gayretleriyle birlikte yardımlaşma ve dayanışma faaliyetleri de artar. Bu da toplumsal huzur ve birlik beraberliğin gelişmesine vesile olur” dedi.

 

Regaip Kandili aynı zamanda Rabbimizin rahmet ve ihsanının bollaştığı bir gecedir. Bu gece her zamankinden daha fazla Cenab-ı Allah’a yaklaşma gayretinde bulunulması gerekmektedir. Umit ediyor ve inanıyoruz ki, Regaip Kandili’nde yapılan dualar kabul olunur. Cenab-ı Hak kullarına bu gece engin rahmetiyle mukabele eder. O nedenle bu kandil vesilesi ile kendimiz, ailemiz, ülkemiz ve tüm insanlık için hayırlar temenni etmeliyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Ezine’li ve Çanakkale’li hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam Aleminin kandillerini tebrik ediyor, ülkemiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyoruz.”

About Post Author