23 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

MEHMET ÖZKAN, REGAİP KANDİLİ MESAJI

MEHMET ÖZKAN, REGAİP KANDİLİ MESAJI

 

 

07042016_1_0006

 

 

Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özkan, üç ayların başlangıcı ve Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı.

 

Kandillerin insanların kalplerini birbirlerine yakınlaştıran; hoşgörünün, kardeşliğin, paylaşmanın, dayanışmanın, duygu birliğinin üst seviyeye ulaştığı ve huzur bulduğumuz müstesna geceler olduğunu belirten Başkan Özkan mesajında şu ifadelere yer verdi.

 

“Manevi iklimi ile ruhlarımızı kuşatan, gönüllerimizi aydınlatan üç aylara erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sevgili Peygamberimiz (s.a.v), üç aylara ulaştığında: “Allah’ım! Recep ve Şaban ayını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır” şeklinde duada bulunurdu.

 

Üç aylar, Hakkın rızasını kazanmak için fırsatlarla dolu bir zaman dilimidir. Üç aylar, manevi feyziyle bunalan gönüllerimizi ferahlatan, zihinlerimizi berraklaştıran rahmet ikliminin habercisidir.

 

Rabbim, güzelliklerle dolu bu feyizli anları değerlendirmeyi ve her günümüzü hayırla günümüzü geçirmeyi hepimize nasip etsin. Bu duygularla başta tüm esnaf ve sanatkarlarımızı olmak üzere, hemşerilerimin ve bütün İslam âleminin mübarek üç aylarını ve Ragaip Kandili’ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”