30 Eylül 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

İskenderoğlu, “Her Karanlık Aydınlığın Başlangıcıdır. İstiklal Savaşına Devam Ediyoruz”

AK Parti Ezine İlçe Başkanlığı tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun da katıldığı bayramlaşma programı düzenlendi.

 

Belediyenin yanındaki parkta gerçekleşen programa AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, İl Genel Meclis Üyesi Hasan Hüseyin Aytop, sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri, muhtarlar, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

İlçe Başkanı Güray Yüksel açılış konuşmasında herkesin kurban bayramını kutladı. Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu ise yaptığı konuşmada, programa katılanların kurban bayramını kutladı. Babaoğlu konuşmasında göreve geldikleri günden bu yana ilçeye yaptıkları yatırım ve hizmetlerden bahsederek, “2 yıl önce 26 Eylülde alt yapıda maliyeti 70 milyonu bulan 6 adet büyük yatırımın ihale ettiklerine değinen Babaoğlu, “Bu Türkiye’de ilk defa olan bir ihale şeklidir bu. Bu yatırımın 40 milyon lirası Ezine Belediyesine ait. 2 tane düğün salonu ve konferans merkezi yapıyoruz bunlarda 7,5 milyon lira. Biz Belediyeyi aldığımızda 7,5 milyon bütçe ve 6 milyon borç vardı. Şu andaki bütçemiz 18,5 milyon liradır. Herhalde yıl sununa kadar 20 milyonun üstüne çıkacağız Allah nasip ederse. Tabi bunları yapmak kolay olmuyor. Çok zor şartlardan geçiyoruz. Sularımız kesiliyor, yollarımız çamur ve toz. Ama hedefe adım adım yaklaşıyoruz, az kaldı. İnşallah birkaç ay içerisinde Ezine yollarını da yapmaya başlayan büyük oranda ana artellerini bitirmiş, marka kent olma yolunda hızlı adımlarla yürüyen bir Ezine haline gelecek. Seçimlere az kaldı. Biz verdiğimiz her sözün, her vaadin arkasında durduk. Elimizden geleni yapmaya çalıştık. Hiç menfaat gözetmeden insan ayırımı yapmadan elimizden geleni yaptık. Bakın 150 den fazla dar gelirli vatandaşımızın evlerinin tadilatını yapmışız. Bu ne demek? 3,5 milyonluk bir parayı buraya aktarmak demek. Bugüne kadar bunlar Ezine’de olmadı. Torpili olan insanlar bunları yaptırmaya çalıştı olmayanlar yaptıramadı. Bizler ise hiç insan ayırımı yapmadan gerekeni yaptık yapmaya da devam ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Programda Milletvekili İskenderoğlu’da yaptığı konuşmada Ezine’de bir bayramında daha Ezine’lilerle birlikte olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu belirterek, “İlçe Başkanlığımızın ve Belediyemizin düzenlediği bir Kurban Bayramı etkinliğinde sizlerle birlikte olmaktan dolayı mutluluk ve onur duyuyoruz. Ezine’de bir çok kişi beni bayramdan bayrama görüyor olabilir ama Danişment’ten Gazi Mahallesine bir çok evde izim var mıdır vardır elbette. O yüzden Ezine Peyniri ile ekmeğinin tadını biz bayanlar iyi biliriz. Bu gezilerimizde anlattık. AK Parti bir dava hareketidir dedik. Ben burada olamayan tüm vatandaşlarımızın bayramlarını kutluyorum” dedi.

 

“Her Karanlık Aydınlığın Başlangıcıdır. İstiklal Savaşına Devam Ediyoruz”

 

İskenderoğlu konuşmasında Ezine’de Ezine Belediyesi tarafından gerçekleştirilen alt yapı ve diğer hizmetlere de değinerek, “Ben Ezine Belediye Başkanıma teşekkür etmek istiyorum ilk önce. Yaptığı çalışmalarla gurur duydum baktıkça. Evet biraz zoru yaşıyoruz. Özellikle biz hanımlar için. Evler biraz tozlanıyordur. Ama biz şuna inanırız. İnandığımız değerler, inandığımız doğrular doğrudur. Her karanlık aydınlığın başlangıcıdır. Bu zorluklar bittiğinde yepyeni çehreli bir Ezine’ye kavuşacağız hep birlikte ve bizde onur duyacağız. Çünkü AK Parti Selçuklu’dur, AK Parti Osmanlı’dır, AK Parti ecdada sahip çıkandır. Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın izinde giden inandığı değerlere sahip çıkandır AK Partili olmak. Bizler İstiklal Savaşına devam ediyoruz. Dün bize 100 yıl önce manda ve himaye sözü verenler bunu düşünenler bizim karakterimizi hiç bilmediler. Bilmediler ki bizler bağımsızlığımız için, özgürlüğümüz için canımızı veririz ama toprağımızı vatanımızı vermeyiz.

 

“Bugünde Doların Bağımlısı Olupta Boynumuzu Eğmeyeceğiz”

 

Bugünde doların bağımlısı olup ta boynumuzu eğmeyeceğiz. Bugünde birlik be beraberlik içinde mücadele etmeye devam edeceğiz. Liderimize inanarak, çalışmaya üretmeye devam edeceğiz. Şuna bir defa çok eminiz. Hatırlarsınız Cumhurbaşkanı’mız Avrupa’daki kriz bizi teğet geçek dediğinde bazıları gülmüşlerdi. Ever teğet geçmişti o kriz. Bugün ise Cumhurbaşkanımız ne diyor. Bizim Allah’ımız var. Oğlumda sosyal medyada yazılanlar için “Anne Cumhurbaşkanımızla dalga geçiyorlar.” Bende ona dedim ki “oğlum Cumhurbaşkanımız sığınılacak en iyi limana sığınıyor. Milletinde iradesinin arkasında olduğunu biliyor” dedi. Hamd olsun dolarda düşmeye devam ediyor.  İnşallah bundan sonra her zaman olduğu gibi daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz. Daha çok Ezine peyniri üreteceğiz. Daha çok hayvancılığımızla dile geleceğiz.

 

Evet bu 17 yıl bizim içinde hiç kolay geçmedi. Nerden nereye geldik derken baktık, İlk önce başörtüsü krizi çıktı, parti kapatma davalarını yaşadık, sonra Gezi Parkı denen bir olay var ki mesele ağaç meselesi değil. Arkasından döndü dolaştı Mir Tırları operasyonu oldu, 15 Temmuz hain darbe girişimini yaşadık hep birlikte ve orada Millet olduğumuzu gösterdik bir kez daha tüm dünyaya. Hamd olsun dolara da boyun eğmeyeceğimizi biliyoruz.

 

“Bizim Şehit Kanıyla Yoğurulmuş Bu Toprakla Çok Borcumuz Var”

 

Bizler biliyoruz ki bu topraklar şehit kanıtla yıkanmış ve bizler yine iyi biliyoruz ki bu topraklara çok borcumuz var. Bu ülkenin bayrağını, vatanımızı, toprağımızı, milletimizi asla birilerinin eline asla bırakmayacağız. Biz seçime başlarken “Başaramayacaklar” diye başlamıştık hatırlarsınız. Bugün aynı şeyi söylüyoruz “Başaramayacaklar” diyoruz. Neden ? Sayın Gurup Başkanvekilim de aynı şeyi söylüyor, “Şeytan Taşlamaktan Tavafa geçemedik” diyor. Artık Tavafa geçme vakti. Bizim birlik beraberliğimizi gördüler. Bundan sonra yapacaklarımızdan bir tanesi Ezine Gıda OSB. Bu bizim marka projemiz, Özellikle Ezine ve çevresi olmak üzere tüm Çanakkale’ye ve ülkemize hizmet edecek devasa bir proje. 150 futbol sahası büyüklüğünde 91 parselden oluşan büyük bir proje. Bugün hayvan üreticisi bile burası için heyecanlanıyor. Bizim Ezine peynirimiz bu yüzden biraz daha kaliteleşecek ve daha iyi fiyata yurt dışına gidecek. Bunun için liman yaptık. Bunun için Ayvacık’ta turist gelsin turizm canlansın diye kruvaziyer limanı yapıyoruz. Aslında hepsi birbiriyle bağlantılı yaptığımız işlerin. Onun için Çanakkale Boğaz Köprüsünü yapıyoruz ve bunun için Çanakkale’yi marka kent haline getirmeye çalışıyoruz. Dünyanın neresine giderseniz gidin Çanakkale dendiğinde bizim kalbimiz titriyor ama artık turistinde kalbi titresin ve gelsin görsünler istiyoruz. İşte o zaman bizim kimseden korkumuz olmayacak. Ne doların yükselmesinden, ne terör örgütlerinin bizimle ilgili yapacağı çalışmalardan.

 

İskenderoğlu konuşmasının devamında genel politik konulara değinerek 24 Haziran seçimlerinden bu yana AK Parti Hükümeti tarafından gerçekleşen çalışmalar ve icraatlardan bahsetti. Partililerin fotoğraf çektirme isteklerini geri çevirmeyen İskenderoğlu onlarla tek tek fotoğraf çektirdi, bayramlaştığı minik çocuklara da hediyeler verdi.

 

İskenderoğlu AK Parti’ye üye olan bir bayan partiliye de rozetini taktı.