14 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

İŞKUR GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ İLE GELEN BAŞARI ÖYKÜSÜ

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Çan Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliğinde düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” ‘ne katılıp sertifikasını alan Özlem Erzin, Çan ilçesinde kendi işyerini açarak bir başarıya imza attı.

 

İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, Şube Müdürü Sibel Akdağ, Oda Başkanı Emin Görgülü ve Girişimcilik Kursu Eğitmeni Sadık Vural; Özlem Erzin’i yakın zamanda açılışını yaptığı işletmesinde ziyaret ederek kuruluş süreci hakkında bilgi alarak hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

 

Genç bir Kadın Girişimci olan Özlem Erzin hayallerini kurduğu girişimcilik fikrinin gerçeğe dönüşmesinin hikâyesini şu cümlelerle anlattı. “  2017 yılının Aralık ayında 4 gün süren Girişimcilik eğitimine katıldım. İŞKUR’un verdiği bu kursta; “Girişimcilik, iş fikri geliştirme, iş planı oluşturma,  proje hazırlama, pazarlama, yönetim planı, finansal planlama gibi konularda eğitimler aldım.  Kursu bitirip Sertifikamı aldıktan sonra, yaşadığım Çanakkale’nin Çan ilçesinde “şık olmak ve güzel görünmek her bayanın hakkıdır” düşüncesinin odağında Bijuteri ve Hediyelik Eşya satışı yapan bir dükkan açma hayalimi gerçekleştirmeye karar verdim. 2018 yılının Mart ayında bu hayalimi gerçek oldu ve kendi işyerimi açtım. KOSGEB’e yaptığım başvuru da Mayıs ayından onaylanınca sevincim bir kat daha arttı. İşletmemde önceliğim müşterilerime kaliteli ve ekonomik ürünler sunmak olacak.  Güvenilir bir işletme olmak hedefim var ve bu sebeple “Güler yüz, ürün kalitesi ve güven” taviz veremeyeceğim konular. Beni işyerimde ziyaret eden Çanakkale İŞKUR İl Müdürümüz Ali Çalışkan’a, bu süreçte desteğini esirgemeyen Oda Başkanımız Emin Görgülü’ ye,  kursta verdiği eğitim ile bize bilgi ve tecrübelerini aktaran Sadık Vural’a çok teşekkür ediyorum. “dedi.

 

Erzin, ayrıca kadın girişimcilere verilen desteklerin arttırılması gerektiğini de ifade etti.