24 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Mehmet Özkan’ın, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi Mesajı

 

Mehmet Özkan’ın, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi Mesajı

18032016_5_0001

 

Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özkan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Başkan Özkan mesajında,  “ 18 Mart’ta Çanakkale Deniz Zaferi, tarihte unutulmaz bir iz bırakan 250 bini aşkın şehidimizin ve yüzbinlerce gazimizin bize armağan ettiği bir destanın, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yıl dönümünü büyük bir onur ve gururla kutlamakta olduklarını belirti.

 

Başkan Özkan mesajında şu ifadeler yer verdi.

 

“ Bu tarihi destan bir milletin bütün dünyaya karşı onurunu, şerefini, namusunu ve bağımsızlığını kanının en son damlasına kadar nasıl koruduğunu gösteren emsalsiz bir direniş ve şahlanışın destanıdır. Çanakkale Deniz Zaferi, vatan topraklarına göz diken ve topraklarımızı işgale kalkışan devletlere bunun hiçbir zaman gerçekleşemeyeceğini göstermiştir.

 

“Ya istiklal ya ölüm” diyen bir millet sadece tarihe altın harflerle yazılan bir zafer elde etmekle kalmamış bu zaferle birlikte geleceğini de kazanmıştır. Çanakkale Deniz Zaferi, Türk Milleti’nin tarihin hiçbir aşamasında bağımsızlık ve özgürlüğünden ödün vermeyeceğini bütün dünyaya göstermiş ve kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini parçalayıp atmıştır. Aslında bu zafer vatan topraklarını ve bağımsızlığımızı korumak için şahlanan bir milletin, bağımsızlık ve egemenlik aşkının heyecan ve ibret verici destanıdır. Bu destanı yazan binlerce şehidimiz, ‘Çanakkale Geçilmez’ diyerek hem dünya, hem de Türk tarihinin akışını değiştirmiştir.

 

Çanakkale Deniz Zaferimizin 101. yıl dönümü dolayısıyla bizlere bu emsalsiz vatanı emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimize gazilerimize, saygı, sevgi, şükranlarımı sunuyorum. ”