16 Nisan 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

YILMAZ KONCA, “18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ” MESAJI

 

EZİNE ŞOFÖRLER VE OTO. ES. ODASI BAŞKANI YILMAZ KONCA, “18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ” MESAJI

18032015_6_0001

 

Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca, “18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Başkan Konca mesajında şu ifadelere yerdi.

 

“Çanakkale Zaferi, Türk Milletinin kaderiyle birlikte, Dünya tarihinin seyrini de değiştiren en önemli olaylardan biridir. Bu zafer, vatanın bütünlüğü ve milletinin bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk Milletinin neleri başarabileceğini tüm Dünyaya kanıtlamıştır.

 

Türk Milleti Çanakkale’de bütün yokluklara ve zorluklara karşı imkansızı başarmış, canı ve kanı pahasına çok uluslu büyük bir güce “Dur” diyerek, bağımsızlığımızı hedef alan tehditlere geçit vermemiştir. Çanakkale’de kazanılan zafer, tüm Dünyaya “Çanakkale Geçilmez” gerçeğini kabul ettirmiş ve kahraman Türk Milleti’nin varlığını ortaya koymuştur.

 

Çanakkale Zaferi vatanın ve milletin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden 250 bini aşkın şehidimizin, on binlerce gazimizin, analarımızın, bacılarımızın, topyekün Türk Milleti’nin zaferidir. Çanakkale, vatan ve millet sevgisinin, birlik ve beraberlik ruhunun, inancın ve azmin zaferidir.

 

Bu duygularla bu önemli günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, aziz şehitlerimize, gazilerimize, rahmet, minnet, şükran, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”.

 

About Post Author