12 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

MHP Ezine İlçe Başkanı Tahsin Yüksel, Ezine’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Yüksel mesajında şu ifadelere yer verdi :

“Ezine’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılını kutlamanın sevinç ve mutluluğunun yaşıyoruz. Ulusal Kurtuluş mücadelesinde Türk Milleti şanlı tarihinde bağımsızlık ve hürriyetine olan tutkusunu defalarca göstermiştir. Birçok kahramanımız canı pahasına düşmanla savaşıp bağımsızlık ve özgürlük için kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesi vermişlerdir. Bundan 99 yıl önce vatanları için ölme onurunu göstermişlerdir.

Kurtuluş Savaşı sırasında ortaya koydukları destansı mücadele örneğiyle topraklarımızı savunmuş, tarihimize şanlı bir direniş sayfası eklemişlerdir. Şehitlerimize olan vefa borcumuzu ödemek, gösterdikleri kahramanlıkları gelecek nesillere aktarmak, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek için yaşanan olayları hafızamızda daima canlı tutmalıyız.

Bu tarihi gün vesilesiyle izlere bu bayram günlerini kutlama fırsatı sağlayan başta Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, , kutsal vatan parçası uğruna savaşmış tüm kahramanlarımızı. cesur ve onurlu şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi,  İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunda ve imarında emeği geçen Hafız Ahmet Efendi, Hafız Tevfik Efendi, Şükrü Bey, Çepelzade Ali Rıza Efendi, Cemal Çepeloğlu, Tikveşli Ali Bey, Rüstem Efe gibi isimleri bilinen ve bilinmeyen tüm kahramanlarımızı bir kez daha saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyor, Ezine’mizin düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99.yıldönümünü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bu Büyük Kurtuluş Günü Hepimize Kutlu Olsun.

About Post Author