24 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÖZKAN,23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

EZİNE ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BAŞKANI MEHMET ÖZKAN,23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

 

 

23042016_1_0008

 

 

Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Özkan mesajında şu ifadelere yer verdi.

 

“23 Nisan 1920 tarihi, milletimiz için tarihi değer taşıyan bir dönüm noktasıdır. Bugün, Türk Milleti’nin egemenliğini eline aldığı ve vatanına sahip çıktığı gündür.

 

Bu başarı her şeyden önce aziz milletimizindir. Onun değişim iradesini hayata geçiren, tarihi reformlara, cesur kararlara imza atan yüce meclisimizdir.

 

Cumhuriyet’imizin kurucusu ve Yüce Meclisimizin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Milli mücadelenin çetin şartlarında dahi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin demokratik bir zemin olarak muhafazasına büyük önem göstermiş, Meclis üstünlüğünü temel prensip olarak benimsemiştir. Aziz milletimizin istiklal mücadelesindeki büyük azim ve kararlılığı, bugün de muasır medeniyetler seviyesinin ötesine geçme yolunda verdiğimiz istikbal mücadelesinin en güçlü ilham kaynağıdır.

 

Dünyada kutlanan ilk çocuk bayramı 23 Nisan’dır. 23 Nisan’ın çocuklara armağan edilmiş olması, bir toplumun temelini ve geleceğini oluşturan çocuklara ne derece önem verildiğini göstermesi açısından oldukça anlamlıdır.

 

Yüce Meclisimiz, geçmişte nasıl ki bu ülkenin istiklalini sağlamış ve istikbalini yeşertmişse bugünden sonra da milletimizin en büyük umut kaynağı olarak yarınlarımızı parlak kılmaya ve güçlendirmeye devam edecektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, ülkemizdeki ve dünyadaki bütün çocuklara barış ve mutluluk getirmesini diliyorum.”