20 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

KONCA, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

EZİNE ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ESNAF ODASI BAŞKANI YILMAZ KONCA, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

 

23042016_1_0009

 

Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Konca mesajında şu ifadelere yer verdi.

 

“Milli bağımsızlığımızın, demokrasimizin ve cumhuriyetimizin öncüsü ve güvencesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95. yıl dönümünü kutlamanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz.

 

Kurtuluş Savaşımızın mucizevi mücadelesine yön veren kararların alındığı çatı olan TBMM’nin kuruluş gününü çocuklara adayan Büyük Önder Atatürk, vatanımızın bağımsızlığı uğruna verilen kutsal mücadelenin nesilden nesle aktarılması suretiyle sürekli hafızalarda tutulmasının önemine vurgu yapmıştır. Tüm dünya çocuklarının katılımıyla kutlanılan ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın gelecekte ulusları yönetecek ve yönlendirecek olan nesilleri ortak bir coşku etrafında bir araya getirmesi münasebetiyle dünya barışına da katkısı yadsınamaz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle ulusumuzun ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, TBMM’nin kuruluşunda ve Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasında emeği geçen başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyorum” dedi.