28 Mayıs 2023

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de uzun yıllar öğretmenlik yapan ve Yahya Çavuş İlkokulunda Müdürlük görevinde bulunan Selahattin Türker, geçirdiği trafik kazası sonucu tedavi gördüğü Çanakkale’de hayatını kaybetti.

Suna Türker’in eşi, Murat ve Suat Türker ve Sabiha Salkım’ın babaları, Savaştepe Öğretmen Okulu Mezunlarından, uzun yıllar Ezine’de öğretmenlik ve Yahya Çavuş İlkokulunda Müdürlük görevinde bulunan, Ezine ADD Başkanlığı ve THK Başkanlığı görevlerinde de bulunan Selahattin Türker Ezine’de geçirdiği trafik kazasıdan sonra ağır yaralı olarak kaldırıldığı Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Araştırma Hastanesinde tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesinde hayatını kaybetti.

Türker’in cenazesi geçtiğimiz Pazartesi günü Ezine Ulu Camiinde ikindi namazı öncesinde kılınan cenaze namazından sonra ilçe kabristanlığında toprağa verilerek ailesi ve sevenlerini gözyaşları içerisinde sonsuzluğa uğurlandı.

Türker’in cenaze törenine başta ailesi ve yakınları olmak üzere, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Çanakkale Barosu Başkanı Bülent Şarlan, AK Parti Ezine İlçe Başkanı Mehmet Ünsal, CHP Ezine İlçe Başkanı Caner Şahin,  AK Parti Ezine İl Genel Meclis Üyesi Murat Yahya Sezgin, Ezine Şoförler ve Oto. Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze töreninde koranavirüs tedbirleri kapsamında cenaze namazının kılınmasına dikkat edilirken alınan diğer tedbirler de dikkat çekti.

EZİNETÜRK GAZETESİ ailesi olarak, merhum Selahattin Türker’e Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve tüm sevenlerine baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz.

 

About Post Author