18 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

SEMİZOĞLU ; ““ÜLKEMİZİN BÜYÜME HEDEFLERİNE ULAŞMASI İÇİN İŞ DÜNYASI OLARAK DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN VE YARIN DA FEDAKARLIK YAPMAYA HAZIRIZ”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu katılımıyla gerçekleştirilen “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstişare Toplantısı” ’na katıldı.

“ÜLKEMİZİN BÜYÜME HEDEFLERİNE ULAŞMASI İÇİN İŞ DÜNYASI OLARAK DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN VE YARIN DA FEDAKARLIK YAPMAYA HAZIRIZ”

Video konferans yöntemiyle 365 Oda ve Borsa’nın katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantı hakkında bilgi veren Başkan Selçuk Semizoğlu; “Devletimizin pandemi sürecinde yatırımlarına ve sanayi sektörüne olan desteklerinin devam etmesi, ekonomi çarklarının dönmesinde büyük rol oynamaktadır. Bu süreçte yeni kurulan OSB’ler ve fabrikalar gerek kalıcı istihdamın desteklenmesi gerekse de ülkemizin dışa bağımlılığın azaltılması açısından önemli katkılar sağlamıştır. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın Aşı üretimi çalışmalarından, bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve her yıl katlanarak büyüyen Teknofest 2020 ile Yeni Teşvik sistemine kadar birçok konunun gündeme geldiği toplantıda, OSB’lerde son 6 ayda elektrik tüketim rekorunun kırılmasının ve sadece Ağustos ayında 911 yeni teşvik belgesinin verilmesinin üretimde yaşanan artış sürecinin değerlendirilmesi açısından önemli bir veri olduğu ifade edildi. İş dünyası olarak bizler ileriye umutla bakmalıyız. Yeni açıklanan 3 yıllık “Yeni Ekonomi Programı” ile bu ivmenin artarak devam etmesi ve ülkemizin 2021 yılı büyüme hedefi olan 5,8 büyümeye katkı sağlamak için her türlü desteği ve fedakarlığı yapmaya hazır olduğumuzu bu vesile ile bir kez daha vurgulayarak altını çizmek istiyorum.” dedi.