17 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Milliyetçi Hareket Partisi Ezine İlçe Başkanı Tahsin Yüksel, Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yüksel mesajında şunları kaydetti ;

” Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, Başöğretmen’lik unvanının verilişinin 92. ve bu anlamlı günün “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaya başlanmasının da 39. yıl dönümünü idrak etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Büyük fedakârlık ve özveri göstererek, geleceğimizin teminatı olan sevgili evlatlarımızı yetiştiren, onlara iyiyi ve doğruyu gösteren, milli ve manevi değerlerimizi, doğru insan ve vatandaş olmayı, Cumhuriyet değerlerini, Vatan ve Millet sevgisini öğreten, çağın gerektirdiği bilgi düzeyine ulaştıran öğretmenlerimize armağan edilen bu anlamlı günü idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK “Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir. Gençler de öğretmenlerin eseridir” diyerek, öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulamıştır.

Öğretmenlerimiz tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de demokrasi, hak ve adalet duygusu gelişmiş, kültürel ve bilimsel gelişmelere katkıda bulunan, kendine güvenen, sahip olduğu bilgiyi insanlığın yararı için kullanan nesiller yetiştirmeye devam etmektedir.

Öğretmenlik, sadece bir meslek değildir, toplumsal her gelişimin ateşleyicisi ve yaşanan her problemin çözüm iradesi olmaktır. Öğretmenlerimiz milletimizin yaşadığı her olayda ve her durumda mevcut sorunlar karşısında sağduyulu bakış açısıyla çözümün parçası olmaktadır. Nitekim, dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde de görev yapan öğretmenlerimiz, filyasyon çalışmalarında, vefa sosyal destek ekiplerinde, yardım çalışmalarında en ön saflarda yer almıştır. Öte yandan uzaktan eğitim çalışmaları ile öğrencilerin eğitimlerinden geri kalmaması noktasında çaba gösteren öğretmenlerimiz, tüm bu gayretli çalışmalarla sürecin isimsiz kahramanları olmuşlardır. Bütün bu gayretlerinden dolayı öğretmenlerimize ayrıca şükranlarımızı sunuyoruz. 

Görkemli bir geçmişten ışıltılı bir geleceğe ancak sizlerle kanat açabilir, ancak sizlerin sayesinde ileri gidebiliriz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak hedefiyle, yarınların daha güçlü Türkiye’si için emek veren bütün öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Sizler, hem mazimiz, hem istikbalimizsiniz. Bizim kıymetlimiz; yaşam rehberimizsiniz. Sadece bir gün değil, hep kalbimizdesiniz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928’de ‘Başöğretmen’ sıfatını kabul etmeleri vesilesiyle kutladığımız bu anlamlı günde, ebediyete intikal etmiş bütün öğretmen ve eğitimcilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, öğretmenlerimize sağlıklı, başarılı, huzurlu yarınlar diliyorum.”