21 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Turan “ DHKP-C’nin Avukatlığını yapanlar SİHA’ları eleştirenler Hesabını verecek”

Eski CHP Milletvekili Eren Erdem, MİT TIR’ları davasında gizli belgeleri açıkladığı ve FETÖ’ye yardım-yataklık ettiği iddialarıyla tutuklanıp, cezaevine konulmuştu. Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Eren Erdem davası ve Sezgin Tanrıkulu’nun açıklamalarına cevap verdi.

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Yenice’ye ziyarette bulundu.

Yenice’de vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “kendi arkadaşlarına sahip çıkmazken kendi genel başkanlarını bir daha aday yapmazken özellikle DHKP-C eylemlerinde avukatlıklarında başrolde oynayan Sezgin Tanrıkulu açıklama yapmış bir sürü hakaret etmiş. Kimin kime sahip çıktığına iyi bakın SİHA’lar yani İnsansız Hava Araçları Türkiye adına bu millet adına teröristi bombaladığında çıkıp ‘SİHA kimi bombalıyor’ diyen adam bugün Eren Erdem’e sahip çıkan adam” diyerek Sezgin Tanrıkulu’nu eleştirdi.

“Kılıçdaroğlu operasyonla vekil olduğu için operasyonla vekil getirdi”

CHP’nin bir milletvekili hiç hesapta yokken geçen dönem sürpriz şekilde vekil yapıldığını belirten Milletvekili Bülent Turan, “Birkaç kişi var sürpriz şekilde vekil yapılan. Kılıçdaroğlu operasyonla vekil olduğu için operasyonla vekil getirdi. Ama şimdi taşıyamadı onları bir kısmı yargı kararıyla tutuklandı. Adamın ajans iddiası var adamla ilgili çok garip iddialar var, daha ötesi vekil olmadan önce FETÖ ile ilgili ilişkilerinde büyük sorunlar var bunları vekil yaptılar. Şimdi yargı gereğini yapacak. Yargı gereğini yapacak ama korku şu bu adamlar konuşursa hangi hesapla vekil oldu, nasıl vekil oldu neden siyaset düşünmezken adam gazeteci adam başka işler yapıyor bir anda bunlar siyasetçi oldu. Ben gençlik kollarından berri bu partinin içerisindeyim, vekilimiz Julide hanım 15 sene önce kadın kollarında başladı bu işin içinde biz partiden geliyoruz, partinin içerisindeyiz. Ama adamın hiçbir siyasetçiliği yok hiçbir siyasi geçmişi yok gazeteci adaylığı da düşünmüyor bir anda Allah Allah listeye kondu. Var bunlar biliyorsunuz 3-4 tanesi halen vekil ama bir tanesi vekil yapılmadı hemen yargı gereğini yaptı şimdi süreç başladı” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Kumpasla başkan olanın vekil yaptığı kişiler bugün hesap veriyor”

Yargı kararına saygı duyacaklarını ancak siyasi olarak da oynanan oyunu gördüklerini ifade eden Turan “ İşin kötüsü kendi arkadaşlarına sahip çıkmazken kendi genel başkanlarını bir daha aday yapmazken özellikle DHKP-C eylemlerinde avukatlıklarında başrolde oynayan Sezgin Tanrıkulu açıklama yapmış bir sürü hakaret etmiş. Kimin kime sahip çıktığına iyi bakın SİHA’lar yani İnsansız Hava Araçları Türkiye adına bu millet adına teröristi bombaladığında çıkıp ‘SİHA kimi bombalıyor’ diyen adam bugün Eren Erdem’e sahip çıkan adam. Hesabı ve oyunu görün diye söylüyorum. Yargı kararı saygı duyacağız ama siyasi olarak da oynanan oyunu göreceğiz. Hiçbir siyasi geçmişi olmadığı halde vekil yapılan, kumpasla başkan olanın vekil yaptığı kişiler bugün hesap veriyor” diye konuştu.

“Abbas yolcu gidecek bu adam”

Kimin farklı hesaplar içinde olduğunu milletin görüp 24 Haziran’da gereğini yaptığını belirten Turan şöyle devam etti; “O yüzden Türkiye’de kim iş yapıyor kim farklı hesaplara hizmet ediyor millet bunu gördü ve takdir etti. CHP’nin oyu yüzde 25-26 lardaydı 22’ye düştü. Buna rağmen çıktı en başarılı biziz dedi. Bravo devam et sen böyle başarılı ol. Bir daha ki döne de 22’yi de bulamazsın inşallah. Bu millet zorla hiç kimseyi başında taşımaz. Severse ve sayarsa taşır. Kılıçdaroğlu bu ülke de kendi partisi tarafından bile sevilmediğini seçim sonucunda söylemiştir. O yüzden iddia ediyorum bugün yarın öbür gün bize mecliste utanmadan Cumhurbaşkanımıza Abbas yolcu demişti. Utanmıştık. Şimdi aynen söylüyorum. Abbas yolcu gidecek bu adam. İster kendisi gidecek istersen millet gönderecek.  Beter olsunlar. Bu millete hizmet derdi olmayan sadece koltuk derdi olanlar mutlaka hesabını ödeyecek. Ama biz elimizden geldiğince bu millete hizmet için gayret ediyoruz.”