12 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Turan ; “Gençlerimizin yanında olmak sloganla, lafla olmaz “

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Çanakkale’ye kazandırılan içerisinde bin kişilik konferans salonu, tenis kortu, basketbol ve futbol sahası, resim odaları, müzik odaları bulunan Çanakkale Gençlik Merkezinin açılışı törenle yapıldı.

Barbaros Mahallesi’ndeki Çanakkale Gençlik Merkezinin açılışına, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ersin Fırat, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, Ak Parti İl Başkanı Av. Gültekin Yıldız, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Üstün, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, spor kulüplerinin yöneticileri, sporcular, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, Çanakkale Gençlik Merkezi hakkında bilgi verdi. Açılış programına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan da yaptığı konuşmada, “Gençlerimizin yanında olmak sloganla, lafla olmaz. Elimizden geldiğince gençlerimizin toplantılarına, programlarına katılmaya çalışan insanlarız. Etkinliklerinde hobilerinde yanlarında olmaya gayret ediyor, onları teşvik etmeye çalışıyoruz. Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğümüz ve ekibi başta olmak üzere tüm kurumlarımızın da benzer yaklaşımlarının olduğunu onurla takip ediyoruz. Çünkü biz gençliğin doğru yönlendirildiğinde, 15 Temmuz başta olmak üzere önemli kritik anlara çok sadık görevleri bu ülke adına icra ettiklerini onurla gördük, takip ettik. Allah’tan ki böyle bir sadık gençliğimiz var. Bugün çok kıymetli bir açılış yapıyoruz. Bugün gençlerimizin hizmetine girecek olan futbol sahaları, tenis kortları benzer çalışmalarla bir gençlik merkezini açıyoruz. Ümit ediyorum gençlerimiz vakitlerini burada geçirecekler. Okulda çıktıklarında, boş saatlerde burada olacaklar. Hayırlı güzel işleri burada yapacaklar. Biz bu gençlik merkezlerini çok önemsiyoruz. 2002’de Türkiye’de 23 olan gençlik merkezimiz şu an 313’lerde. Çok büyük sayılarda ve daha da arttırmaya çalışacağız. Şu an Biga ilçemizde devam eden bir gençlik merkezimiz var. O da inşallah kısa sürede bitecek ve orayı da gençlerimizin hizmetine açmaya çalışacağız. Şu an Güzelyalı’mızda büyük bir gençlik kampı inşaatı başlıyor. Burası Çanakkale’de olmakla beraber büyük bir Türkiye projesi ”dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son olarak kürsüye gelen Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, kentin gençlerine spor yapma imkanı sağlayacak merkezin hayırlı olması temennisinde bulundu. Çanakkale’de gençlere yönelik yatırım ve hizmetlerin il genelinde sürdüğünü aktaran Vali Tavlı, bu konuda emeği geçenlere teşekkürlerini sundu. Protokol üyeleri tarafından kurdelenin kesilerek açılışı yapılan Çanakkale Gençlik Merkezi, daha sonra katılımcılarla birlikte gezildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, Vali Orhan Tavlı ve AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile beraberindekilere gezdirdiği tesis hakkında detaylı bilgiler verdi.

Sporcu gençlerle açılışta bir araya gelen Turan onlarla çeşitli aktiviteler gerçekleştirdi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ersin Fırat ile masa tenisi oynayarak hünerlerini sergileyen Turan, futbol takımının minikleriyle penaltı yarışması yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

About Post Author