10 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Turan ; “Sağlık Çalışanlarımızın Haklarını İyileştirmeye Devam Ediyoruz”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, sağlık çalışanlarının merakla beklediği yıpranma paylarına ilişkin düzenlenmenin Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilmesinin ardından Genel Kurul’da kabul edildiğini belirterek, “Uzun zamandır gündemimizde olan sağlık çalışanlarımıza yıpranma payına ilişkin düzenleme Genel Kurul’da kabul edildi. Tüm sağlık çalışanlarımıza hayırlı olmasını dileriz” dedi.

 

Türkiye’nin son 16 yılda sağlıkta reform gerçekleştirdiğini vurgulayan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Hükümet olarak iktidara geldiğimiz ilk günden bugüne kadar her alanda büyük reformlara imza attık. Toplumun sorunlarına cevap vermeye, çözüm üretmeye gayret ettik. Reformaların en başında sağlık gelmekte. Şehir hastanelerinden, acil hizmete kadar sağlık alanında ciddi iyileştirmeler yaptık. Sağlıkta yüzde 39,5 olan memnuniyetin bugün yüzde 75,5’lere ulaştı” dedi.

 

Turan, “Sağlık çalışanlarımızın haklarını iyileştirmeye gayret ediyoruz. Geçmiş yıllarda Cumhurbaşkanımızın sağlık çalışanlarına, ‘yıpranma payını getireceğiz’ şeklinde bir vaadi olmuştu. Bir sözümüzü daha yerine getirdik. Uzun zamandır gündemimizde olan Sağlık çalışanlarımızın beklediği, sendikaların ısrarcı olduğu ‘Yıpranma Payı’ Plan ve Bütçe Komisyonu’n da kabul edilmesinin ardından Genel Kurul’da da kabul edilerek yasalaştı. Tüm sağlık çalışanlarımızı ilgilendiren bu düzenlemeyle yılda 60 gün yıpranma payı verilecek. Aynı zamanda Tabib ve diş hekimi emeklilerine, emekli aylıklarına ilaveten ek ödeme yapılacak. Sağlık çalışanlarımızın emeklerinin karşılığını almaları için çaba sarf ediyoruz. Yeni düzenlemenin Çanakkalemizde ve tüm Türkiye’de hizmet eden sağlık çalışanlarımıza hayırlı olmasını dileriz. Sağlığın ve sağlıkçılarımızın önemini bilmemiz gerektiğinin altını çizerek onlara karşı uygulanan şiddeti kınadığımızı belirtmek isterim” şeklinde ifade etti.

 

About Post Author