20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Bülent Turan ; ” Eski Türkiye yok artık, Türkiye’ye kimse Racon Kesemez”

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Lapseki ilçesine bağlı Çardak beldesi meydanında esnaf ile bir araya geldi. Turan, burada konuşma yaptı.

 

Çardak beldesinde konuşan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Türkiye dünden çok daha güçlü, çok daha büyük. Ama göreceksiniz yarın daha güçlü olacak. Şimdi dünyanın kabadayısı olduğunu zanneden bazı ülkeler zaman zaman Türkiye’ye racon kesmeye çalışıyor” dedi.

Burada Çardak meydanında ki esnafı ziyaret eden Turan, imkan buldukça Çanakkale’ye geldiklerini ve burada olmayı bir görev bildiklerini söyledi. Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu ifade eden Bülent Turan, şöyle konuştu: “Türkiye dünden çok daha güçlü, çok daha büyük.

 

Ama göreceksiniz yarın daha güçlü olacak. Şimdi dünyanın kaba dayısı olduğunu bazı ülkeler zaman zaman Türkiye’ye racon kesmeye çalışıyor. Dün gördünüz bir tanesi ergen bir genç gibi twitterdan Türkiye’ye ayar vermeye çalışıyor. Eski Türkiye yok artık. Eski çamlar bardak oldu. Türkiye bir hukuk devletidir, mahkemenin karası baş tacıdır. Türkiye’de suç işleme iddiasında olan insanların, Amerika veya başkası vermez.

 

Türk halkı adında karar veren Türkiye’nin yargıcıdır. Kararı verir bizde o karar saygı duyarız. Öyle twitter’dan ordan burdan ayar verme dönemi eskiden vardı. Şimdi başkanlık sistemi var, şimdi güçlü bir başkan var güçlü meclis var. Bu halkın egemenliğini ve talebini baş tacı eden bir lider var. O yüzden yok Amerika twett attı yok bilmem kim şunu yaptı yok artık bunlar geride kaldı”

 

About Post Author