17 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

YILMAZ KONCA,CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 93. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Konca mesajında şunları kaydetti.

“ Cumhuriyetimizin kuruluşunun yeni bir Yıldönümünü kutlamanın onur ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu büyük bayramımız hepimize kutlu olsun. Cumhuriyet, Türk Milletinin, büyük bir kahramanlık destanı yazarak gerçekleştirdiği Milli Mücadele sonucunda ulaştığı son noktadır. Büyük yokluk ve zorluklar içerisinde verilen milli mücadele sonucunda, bedeli şehitlerimizin kanı ile ödenerek kazanılmış Cumhuriyetimizi ve vatan toprağımızı korumak, bağımsızlığımızın sembolü bayrağımızı göklerde her daim dalgalandırmak her birimizin görev ve sorumluluğudur. Herkes bilmelidir ki; bu ülkenin evladı olan bizler, bizlere emanet edilmiş olan Cumhuriyetimizi, her daim, canımız pahasına koruyacağız.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93’inci yıldönümünde Cumhuriyetimizi bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, saygı ve şükranla anıyor; bu vesileyle şoför esnafımız başta olmak üzere, Ezine’li ve Çanakkale’li hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

About Post Author