18 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

S.S. 16 Nolu Ezine Minibüsçüler Mot.Taş. Kooperatifi Başkanı Mehmet Çırkan, 30 Kasım Dünya Şoförler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Çırkan mesajında Şoför ve şoför esnafının doğumdan ölüme hayatın her evresinde var olduklarına dikkat çekerek, “Şoförlük, insanları sevdiklerine güven içinde ulaştıran bir meslektir. Bu nedenle en az diğer onurlu meslekler kadar kutsaldır. Şoförlerimiz, dükkânlara malzeme, benzin istasyonlarına akaryakıt, ev yapmak isteyen ailelere malzeme taşır. Ambulanslarla çoğu zaman hayat kurtarırlar. İlden ile, şehirden şehire yük, eşya ve insanları taşırlar. 

Canları pahasına bu mesleği layıkıyla yapma gayretinde olan şoförlerimiz, yaptıkları hizmet sayesinde hayatımızın her anlamda kolaylaşmasına olanak sağlamaktadırlar. Her türlü zorluğa ve imkansızlığa rağmen işini severek yapan, vatandaşlara hizmet etme noktasında özveriyle çalışan tüm şoförlerimize kazasız, belasız bir meslek hayatı geçirmeleri temennisinde bulunuyorum.

Şoförlük, ciddi anlamda zor ve meşakkatli bir görevdir. Bu zorlu görev, hayatımızı her anlamda kolaylaştırmaktadır. Bu nedenden ötürü her türlü zorluğa göğüs gererek mesleğini severek icra eden değerli şoförlerimizin, canımızı, malımızı, sevdiklerimizi emanet ettiğimiz, ekmeğini direksiyondan çıkaran tüm şoför esnaflarımızın yollarının her zaman açık, yolculuklarının kazasız, belasız geçmesi dileklerimizle tüm şoförlerimizin ve mesai arkadaşlarımızın. 30 Kasım Dünya Şoförler Günü’nü şahsım, yönetimim adına kutlar, kazasız, belasız, hayırlı işler bol kazançlar dilerim” dedi.